Profesjonalne odgrzybianie klimatyzatorów - jak zrobić to dobrze i bezpiecznie?

Profesjonalne odgrzybianie klimatyzatorów - jak zrobić to dobrze i bezpiecznie?

Praktycznie każdy, kto posiada w swojej firmie zamontowany układ klimatyzacji, wie, że jego regularne czyszczenie to bardzo ważna kwestia, o której nie można zapomnieć. Z tego względu Państwo, jako serwisy powinni wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów potrzebujących profesjonalnych usług serwisowych związanych z klimatyzatorami. Zaniedbywanie tego typu czynności może prowadzić do uszkodzenia urządzenia oraz pogorszenia stanu zdrowia współpracowników i wszystkich osób często przebywających w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Czym jednak jest profesjonalne odgrzybianie klimatyzatorów? Jak to zrobić, aby zachować maksimum bezpieczeństwa? Czy preparaty do profesjonalnego czyszczenia i odgrzybiania klimatyzatorów poprawiają efekty tego typu prac? Zachęcamy do poszerzenia swojej wiedzy, aby jakość usług świadczonych przez Państwa serwisy wyniosła się na zupełnie inny poziom.

Odgrzybianie klimatyzatorów - na czym polega?

Praca profesjonalistów zajmujących się odgrzybianiem klimatyzatorów polega przede wszystkim na ich kompleksowym czyszczeniu; najczęściej z użyciem dedykowanych preparatów czyszczących i odświeżających. W ten sposób mogą Państwo skutecznie wyczyścić praktycznie wszystkie wewnętrzne podzespoły klimatyzatora u swoich klientów, pozbywając się do 99% zabrudzeń, roztoczy i drobnoustrojów.

Klimatyzatory poprzez ciągłą cyrkulację powietrza są narażone na gromadzenie się w ich wnętrzu zanieczyszczeń co prowadzi do rozwoju pleśni, a nawet grzybów. Takie problemy dotyczą zarówno klimatyzatorów stacjonarnych, jak i przenośnych. Odgrzybianie klimatyzatorów, które wykonują Państwo u swoich klientów, polega na zdjęciu obudowy, wyczyszczeniu filtra, parownika i obudowy przy użyciu środka odświeżającego z nanocząsteczkami srebra, które dokładnie usuwają nawet najdrobniejsze zabrudzenia wewnątrz układu. Zachęcamy Państwa do wykorzystania w tym celu profesjonalnych preparatów marki Airok.

Odgrzybianie klimatyzatorów odbywa się najczęściej z wykorzystaniem ekologicznych środków odświeżających i czyszczących. Wiele osób zastanawia się, czy odgrzybić klimatyzację samodzielnie, czy wykorzystać usługi profesjonalistów. Państwa serwisy urządzeń klimatyzacji powinny uświadamiać konsumentów, że samodzielne wykonywanie tego typu czynności nigdy nie będzie tak skuteczne, jak Państwa usługi. Co ciekawe, regularne odgrzybianie klimatyzacji to nie tylko gwarancja krystalicznie czystego i bezzapachowego powietrza, ale także zachowanie maksymalnej sprawności urządzenia.

Skutki braku wykonywania regularnego odgrzybiania klimatyzatorów

Do głównych skutków braku regularnego wykonywania procesu odgrzybiania klimatyzatorów, zaliczamy:

● nieprzyjemny zapach z układu klimatyzacji,

● problemy ze zdrowiem osób często przebywających w klimatyzowanych pomieszczeniach,

● spadek wydajności działania klimatyzatora.

Co ciekawe, odgrzybianie klimatyzacji powinno się wykonywać co najmniej raz do roku, a najlepiej 2 razy w roku. Profesjonalne usługi realizowane przez Państwa firmy, polegające na odgrzybianiu klimatyzatorów nie muszą być drogie, ale powinny być realizowane z wykorzystaniem profesjonalnej chemii np. marki Airok.

Czyszczenie, jak i odgrzybianie klimatyzacji w miejscach pracy i domach jest konieczne. Jeśli realizujecie Państwo zlecenia serwisowe u swoich klientów, dbajcie o to, aby uświadamiać każdego z nich, jak ważna jest systematyczność, kiedy chodzi o klimatyzatory. Całkowitym minimum jest jednorazowe wykonanie tej czynności raz w roku. Warto jednak wiedzieć, że profesjonalne odgrzybianie klimatyzatorów, aby przynosiło zamierzone efekty, powinno być wykonywane 2 razy w roku lub częściej. To bardzo ważne, szczególnie wtedy, kiedy w pomieszczeniach klimatyzowanych znajdują się osoby mające problemy zdrowotne. Wiele osób decyduje się na samodzielne wykonywanie tego typu czynności, jednak najlepiej zatrudnić od czasu do czasu profesjonalną ekipę. Kiedy przyjmujecie Państwo zlecenia od klientów na serwis klimatyzacji koniecznie decydujcie się na chemię do zastosowania wewnętrznego marki Airok.

Zalety płynące z regularnie wykonywanej czynności odgrzybiania klimatyzatorów

Co ciekawe, regularne odgrzybianie klimatyzatorów pozwala przede wszystkim na:

● zachowanie odpowiedniego poziomu czystości powietrza w pomieszczeniu,

● wyeliminowanie brzydkiego zapachu z układu klimatyzacji,

● poprawę sprawności działania sprzętu,

● wydłużenie żywotności urządzenia.

Jak widać, regularne odgrzybianie klimatyzatora niesie ze sobą wiele pozytywnych skutków. Profesjonaliści, tacy jak Państwo, najczęściej wykorzystują w tym celu skuteczne środki chemiczne od sprawdzonych producentów. Podstawowym preparatem, który doskonale wspomaga odgrzybianie klimatyzatora jest Airok Coil Green Tea RTU. Ten produkt dokładnie czyści parowniki, filtry oraz urządzenia rozdzielające. Wykorzystując środki tego typu, możecie Państwo nie tylko idealnie oczyścić cały układ z zanieczyszczeń, ale także pozbyć pojawiającej się grzybni.

Jakie czynności wykonywane są podczas profesjonalnego odgrzybiania klimatyzatorów?

Trzeba pamiętać, że samo czyszczenie klimatyzatora może okazać się niewystarczające. Profesjonalne odgrzybianie oraz mycie układu to czynności, o których nie można zapominać. Raz na jakiś czas warto też wykonać dezynfekcję klimatyzatora, która pozwoli na pozbycie się bakterii powodujących występowanie nieprzyjemnego zapachu lub grzyba. Wilgoć, która powstaje we wnętrzu klimatyzatora, może doprowadzić do powstawania licznych alergenów, a to ma szkodliwy wpływ na zdrowie każdego człowieka. Kiedy wykonują Państwo odgrzybianie i dezynfekcję urządzeń do klimatyzacji istnieje szansa na poprawę sprawności oraz polepszenie komfortu użytkowania klimatyzatora na co dzień.

Co ciekawe, wilgoć, która powstaje w klimatyzatorach, sprzyja w dużym stopniu występowaniu grzybni. Skutkiem tego zjawiska zazwyczaj jest obecność brzydkiego zapachu zaraz po uruchomieniu klimatyzacji. W takich sytuacjach trzeba namówić swoich klientów na natychmiastowe odgrzybianie i czyszczenie całego układu z bakterii, zanieczyszczeń oraz drobnoustrojów. Z pewnością mają Państwo swoje sprawdzone sposoby na odgrzybianie klimatyzacji jednak z produktami marki Airok wspomagającymi te procesy prace serwisowe mogą Państwo zrealizować o wiele sprawniej.

Metoda piankowa

Popularną metodą oczyszczania i odgrzybiania jest metoda piankowa z wykorzystaniem profesjonalnego środka czyszczącego w aerozolu. Wystarczy, że rozpylą Państwo preparat we wnętrzu klimatyzatora, odczekają pewien czas, a następnie przewietrzą cały układ wraz z pomieszczeniem. Tego typu czynności powinny być wykonywane okresowo minimum raz do roku, o czym warto wspomnieć o tym swoim klientom.

W jaki sposób wykonać odgrzybianie klimatyzacji?

Wiele osób w dzisiejszych czasach szuka oszczędności, decydując się na samodzielne czyszczenie i odgrzybianie klimatyzatora. Kontaktując się z klientem, powinni Państwo zdecydowanie odradzić tego typu działania, gdyż odgrzybianie będzie skuteczne tylko wtedy, kiedy będzie przeprowadzone przez profesjonalną firmę. Pomocne okazują się profesjonalne preparaty czyszczące i odświeżające, dzięki którym nawet najcięższe zabrudzenia i duże pokłady grzybni nie będą dla Państwa specjalistów żadnym problemem.

Sama czynność odgrzybiania nie zajmuje dużo czasu i wymaga zaaplikowania preparatu do wnętrza układu, a następnie jego przewietrzenie. Sprawa jednak nieco się komplikuje, kiedy wpływ na brzydki zapach z klimatyzacji ma nie tylko grzybnia, ale i wszechobecne zabrudzenia. Bez podstawowej wiedzy na temat budowy klimatyzatora oraz profesjonalnych środków chemicznych samodzielne prace nie będą mieć jednak większego sensu. Kiedy chcą Państwo sprawnie i skutecznie zrealizować proces odgrzybiania klimatyzatorów u klienta, warto w tym celu wykorzystać produkty marki Airok i dać gwarancję na wykonaną usługę.

Jakie środki najlepiej użyć do odgrzybiania klimatyzatora?

Biorąc pod uwagę środki, jakie wykorzystuje się podczas profesjonalnego czyszczenia i odgrzybiania klimatyzatorów, warto wymienić niektóre z nich. Preparaty wspomagające proces odgrzybiania zazwyczaj nie wpływają negatywnie na zdrowie człowieka i są całkowicie bezpieczne w użyciu.

Przed rozpoczęciem właściwych prac polegających na wykonaniu odgrzybiania klimatyzatora powinni Państwo zwrócić uwagę też na wiele innych czynności. Samo odgrzybianie nie przyniesie zamierzonych efektów, kiedy klimatyzator i wszystkie jego podzespoły będą nadmiernie brudne. Kiedy serwisują Państwo klimatyzatory u klientów, warto wykonać te czynności kompleksowo z użyciem preparatów marki Airok.

Do pozbycia się nawet najcięższych zanieczyszczeń z powierzchni obudowy klimatyzatora, filtra lub parownika, warto wykorzystać preparat Coil Mint lub Coil Green Tea RTU. Te dwa środki chemiczne do profesjonalnych zastosowań pomagają pozbyć się brudu, bakterii i drobnoustrojów ze wszystkich wewnętrznych elementów układu klimatyzacji. Co ciekawe, wyroby te są nietoksyczne i w pełni bezpieczne w użyciu zarówno dla środowiska, jak i człowieka. Zaleca się je do używania na powierzchniach takich jak: aluminium, miedź, stal nierdzewna i tworzywa sztuczne.

Ciekawym wyborem, którego mogą Państwo dokonać jako profesjonaliści jest pianka Clash Green oraz Bang Blow pozwalające na skuteczne czyszczenie tac ociekowych, filtrów i obudów. Pomimo tego, że preparat jest prosty w użyciu, to jest doskonałym uzupełnieniem asortymentu dla każdej szanującej się firmy serwisującej klimatyzację.

Do skutecznego blokowania rozwoju drobnoustrojów warto też wykorzystać środek Impact Silver o zapachu lawendy z zawartością nanocząsteczek srebra. Rozpylając go wewnątrz klimatyzatora, mogą Państwo usunąć brud, kurz i osady tytoniowe praktycznie z każdej powierzchni u swoich klientów. Zarówno tworzywa sztuczne, jak i aluminium nie wchodzą w reakcję z tym preparatem do profesjonalnego czyszczenia i odgrzybiania klimatyzacji.

Świeży zapach z klimatyzacji dzięki profesjonalnym preparatom

Niesprawdzone środki mogą okazać się nieskuteczne, dlatego powinni Państwo wybierać do swoich serwisów tylko polecane preparaty chemiczne do profesjonalnego odgrzybiania klimatyzatorów. Dlaczego warto wydać więcej? Choćby po to, aby mieć pewność, że klimatyzator będzie idealnie wyczyszczony i pozbawiony grzybni, która może mieć negatywny wpływ nie tylko na funkcjonowanie sprzętu, ale i na zdrowie człowieka. Dzięki temu każdy klient korzystający z Państwa usług dotyczących czyszczenia, odgrzybiania i serwisu klimatyzatorów będzie w pełni zadowolony.

Kiedy nieprzyjemny zapach pojawi się po włączeniu klimatyzacji, a klient kontaktuje się z Państwem, aby poinformować o tym fakcie, należy bezzwłocznie zaproponować mu możliwość wykonania odgrzybiania układu. Oczywiście klient może próbować podjąć pewne kroki samodzielnie, jednak warto wspomnieć o tym, że nic nie zastąpi profesjonalnych usług, jakie Państwo oferujecie.

  • Rejestracja

Zarejestruj nowe konto
Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło