Wykrywacz nieszczelności czynników chłodniczych

Aktywne filtry

Airok.pl – wykrywacz nieszczelności czynników chłodniczych

W sklepie Airok.pl znajdą Państwo wysokiej jakości wykrywacze nieszczelności w klimatyzacji. Nasze produkty wytwarzamy z bezpiecznych dla zdrowia i ekologicznych składników. Są całkowicie bezpieczne i nietoksyczne. Dzięki nim znalezienie nieszczelności jest niezwykle szybkie i precyzyjne. Preparaty pozwalają sprawdzić, czy w danym miejscu nie uwalniają się żadne substancje i gazy takie jak: czynniki chłodnicze, butan, propan, azot, dwutlenek węgla, argon lub powietrze.

Wykrywanie nieszczelności w klimatyzacji – dlaczego jest to ważne?

Po zainstalowaniu systemu klimatyzacji w domu lub firmie należy pamiętać, że pielęgnacja jest tak samo ważna, jak wybór odpowiedniego układu. Jeśli nie dbamy o niego prawidłowo lub nie jest on odpowiednio zainstalowany, ryzykujemy jego nieprawidłowym działaniem lub pojawieniem się wycieku. Aby upewnić się, że nie płacimy za ciągłe naprawy systemu, ważne jest, aby w razie potrzeby sprawdzić szczelność klimatyzacji. Dzięki naszym środkom sprawdzenie systemu jest przyjemnością.

Wykrywacz nieszczelności czynników chłodniczych – jak rozpoznać wyciek?

Istnieje wiele różnych oznak, na które należy zwrócić uwagę, aby ustalić, czy problem w układzie klimatyzacji może być spowodowany nieszczelnością. Oczywiście, jak w przypadku każdego problemu systemowego, zawsze powinniśmy zasięgnąć porady profesjonalisty, aby zapobiec obrażeniom ciała lub uszkodzeniu jednostki klimatyzacyjnej.

System nie wydmuchuje chłodnego powietrza

Jeśli powietrze wydobywające się z otworów wentylacyjnych nie jest zimne, może to być oznaką przecieku klimatyzacji. Wystarczy przyłożyć rękę do otworu wentylacyjnego, aby sprawdzić temperaturę. Jeśli jest ciepło, to jest to informacja, że coś jest nie tak

System klimatyzacji nie chłodzi tak jak powinien

Czynnik chłodniczy, płynny roztwór stosowany w układach chłodzenia, takich jak klimatyzator, jest kluczowym elementem procesu chłodzenia. Pochłania ciepło z pomieszczenia i oddaje je na zewnątrz. Niski poziom czynnika chłodniczego może być spowodowany nieszczelnością. W rezultacie schłodzenie budynku zajmie znacznie więcej czasu.

Klimatyzator głośno pracuje

Jeżeli słyszymy bulgotanie lub dudnienie dochodzące z systemu, może to wskazywać na większy i poważniejszy wyciek. Często jest spowodowane to przez pęknięcie wężownic czynnika chłodniczego. Warto w takim przypadku sprawdzić klimatyzator za pomocą środka do wykrywania nieszczelności układu chłodzenia

Wzrastają rachunki za energię.

Należy zwrócić szczególną uwagę na kwoty, którą wydajemy na rachunki za prąd. Jeśli są one znacznie wyższe niż zwykle, może to być spowodowane nieprawidłowym działaniem systemu. Wykrywanie nieszczelności w klimatyzacji pomoże dotrzeć do fundamentu problemu.

  • Rejestracja

Zarejestruj nowe konto
Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło