Profesjonalne czyszczenie klimatyzatorów - jak zrobić to dobrze?

Profesjonalne czyszczenie klimatyzatorów - jak zrobić to dobrze?

Poszukują Państwo profesjonalnych preparatów pozwalających na skuteczną konserwację i czyszczenie klimatyzatorów? Klienci zamawiający usługi serwisowe klimatyzatorów oraz osoby samodzielnie zajmujące się czynnościami serwisu klimatyzacji oczekują wysokiej jakości od produktów czyszczących. Produkty marki Airok spełnią wszelkie Państwa oczekiwania. Ważne jest, aby przez cały okres funkcjonowania sprzętu do klimatyzacji układ zachował maksimum sprawności. Warto wiedzieć o tym, że profesjonalne, okresowe czyszczenie klimatyzatora należy przeprowadzać dwa razy w ciągu roku, a najlepiej wiosną i jesienią. Dlaczego?

Tego typu czynności są gwarancją poprawnego i przede wszystkim bezawaryjnego działania klimatyzatora, który zapewnia przyjemne, świeże i chłodne powietrze w pomieszczeniach. Poniżej wskazujemy, jakie czynności i preparaty warto wykorzystać podczas prac konserwacyjnych klimatyzatorów, prowadząc własny serwis klimatyzatorów.

Na czym polega profesjonalne czyszczenie klimatyzatorów?

Profesjonalne czyszczenie klimatyzatorów polega przede wszystkim na kompleksowym oczyszczeniu układu klimatyzacji z wszelkich zanieczyszczeń oraz zalegającej pleśni. Klimatyzatory to urządzenia, które stają się praktycznie niezbędnym elementem wyposażenia każdego biura. Wszystkie modele dostępne na rynku wymagają wykonywania okresowych przeglądów, serwisu oraz, co najważniejsze - dokładnego czyszczenia. Kiedy wykonują Państwo kompleksowo czynności serwisowe przy klimatyzatorach, doskonałą pomocą będą profesjonalne i ekologiczne wyroby marki Airok.

Elementy, które podlegają oczyszczaniu to filtry i obudowy. Państwa profesjonalne serwisy klimatyzatorów z pewnością kompleksowo podchodzą do tego tematu, dlatego podczas wykonywania tego typu prac warto je oczyścić przy pomocy specjalistycznych preparatów do zastosowań wewnętrznych w układach klimatyzacyjnych.

Skutki nadmiernego zabrudzenia klimatyzatora

Uskarżacie się Państwo na brzydki zapach z układu klimatyzacji lub jej niską skuteczność? Można wyróżnić wiele sygnałów, które wskazują na fakt nadmiernego zabrudzenia klimatyzatora. Zaliczamy do nich przede wszystkim:

● brzydki zapach wydobywający się z wentylacji,

● problemy z włączeniem systemu klimatyzacji,

● skraplanie się wody z wylotów powietrza,

● usterki techniczne, które są powodowane nadmierną ilości kurzu i innych zabrudzeń na filtrze i podzespołach klimatyzatora.

Co ciekawe, wysoki poziom zabrudzenia klimatyzatora powoduje jego mniej efektywną pracę, a co za tym idzie o wiele słabsze chłodzenie i ogrzewanie. Państwa firmy, jako profesjonalne serwisy klimatyzatorów, dbając o odpowiednią kondycję klimatyzatora, aby ten działał sprawnie jak najdłużej, nawet podczas największych upałów, zalecamy, powinny korzystać z wydajnych preparatów czyszczących. Przed przystąpieniem do czynności serwisowych powinni Państwo zwrócić uwagę na to, w jakim stanie są podzespoły, takie jak:

● filtr,

● obudowa.

Skutki występowania zbyt dużej ilości zabrudzeń w klimatyzatorze są widoczne praktycznie od razu. Cały system oraz wszelkie urządzenia klimatyzujące będą działać mniej wydajnie, a w skrajnych przypadkach może dojść nawet do uszkodzenia ważnych podzespołów. Kiedy przeprowadzają Państwo proces czyszczenia klimatyzatorów, warto w tym celu wykorzystać profesjonalne preparaty marki Airok, a tym samym zadbać o stan techniczny urządzenia.

Zalety wynikające z wykonywania profesjonalnego czyszczenia klimatyzatorów

Jest wiele zalet wynikających z poprawnego, a przede wszystkim regularnego wykonywania procesu czyszczenia układu klimatyzacji oraz wymiany/czyszczenia filtra bezpośrednio dołączonego do klimatyzatora. Do głównych atutów regularnego wykonywania profesjonalnego czyszczenia klimatyzatorów zaliczamy:

● uniknięcie brzydkiego zapachu z klimatyzacji,

● brak usterek ze względu na zalegający kurz i inne zanieczyszczenia,

● sprawniejsze działanie całego układu.

Zachowanie odpowiedniego poziomu czystości klimatyzatora jest bardzo ważne, gdyż wpływa na jego sprawność oraz częstotliwość pojawiania się usterek. Istotne jest też to, że klimatyzatory, które są mocno zanieczyszczone, w dużej mierze narażone są na występowanie pleśni i grzybów. Powoduje to wyraźnie brzydki zapach wydobywający się z wylotów zimnego lub ciepłego powietrza. Kiedy przystępują Państwo do wykonywania prac serwisowych oraz czyszczenia klimatyzatorów ważne jest to, aby wspomagać się profesjonalnymi środkami przeznaczonymi do układów klimatyzacji.

Ciekawostką jest fakt, że regularne prace polegające na profesjonalnym czyszczeniu klimatyzatorów pozwalają też w tym samym czasie na analizę stanu technicznego urządzenia. Z racji, iż prace tego typu powinno się wykonywać dwa razy do roku, jest to dobra okazja do sprawdzenia ewentualnych usterek sprzętu. Kiedy klienci kontaktują się z Państwem w sprawach związanych z serwisem klimatyzatorów, warto wspomnieć o powyższym, aby wzbudzić w nich zaufanie do firmy serwisującej.

Jakie czynności obejmuje profesjonalne czyszczenie klimatyzatorów?

Proces czyszczenia klimatyzatora można opisać w kilku prostych krokach.

  • Podniesienie obudowy klimatyzatora - po wykonaniu tej czynności widoczny jest filtr wstępny. Silne zabrudzenia wokół niego (np. na obudowie) należy wymyć sprawdzonymi środkami dedykowanymi do użycia wewnątrz, które są neutralne dla elektroniki i innych podzespołów klimatyzatora. Nie ma więc ryzyka, że jakakolwiek część zostanie uszkodzona podczas mycia. Do czyszczenia mogą Państwo używać szczotek z miękkiego włosia oraz delikatnych ściereczek.
  • Wyjęcie filtra wstępnego - aby umyć filtr znajdujący się pod pokrywą obudowy klimatyzatora, mogą Państwo wykorzystać odkurzacz oraz ciepłą wodę. Jako profesjonalne firmy zajmujące się czyszczeniem klimatyzatorów wykonują Państwo te czynności kompleksowo, przez co filtr pozostaje krystalicznie czysty. W skrajnych przypadkach, kiedy poziom zabrudzenia jest znaczny lub filtr okazuje się uszkodzony, powinien zostać wymieniony na nowy model. Uwaga! Wyczyszczony filtr przed założeniem powinien być w pełni suchy! W przeciwnym wypadku mogłoby dojść do uszkodzenia klimatyzatora lub w dłuższym rozrachunku pojawienia się pleśni na jego powierzchni.
  • Przed włożeniem filtra warto umyć także inne elementy konstrukcyjne, mające wpływ na efektywność działania sprzętu. W tym celu mogą Państwo wykorzystać myjki parowe lub myjki niskociśnieniowe w połączeniu z profesjonalną chemią marki Airok do klimatyzatorów znajdujących się wewnątrz budynku.
  • Kolejnym etapem jest dezynfekcja klimatyzatora przy pomocy środków przeciwgrzybiczych. Do tego procesu doskonale sprawdza się preparat Airok Coil Mint, który pozwala odtłuścić parowniki oraz inne powierzchnie. Dzięki temu każdy element staje się czysty, a wnętrze klimatyzatora pachnie lekką nutą mięty. Profesjonalne czynności wykonywane przez Państwa serwisy polegające na czyszczeniu klimatyzatorów z użyciem tego preparatu pozwalają idealnie usunąć tłuszcz, kurz, brud i wszelkie drobnoustroje. To sprawia, że korzystanie z klimatyzacji jest w pełni bezpieczne dla człowieka, a powietrze wydobywające się z układu nie ma przykrego zapachu.
  • Czyszczenie lameli i obudowy klimatyzatora - ostatnim etapem prac jest usuwanie zabrudzeń zalegających na obudowie klimatyzatora i pomiędzy płytkami lameli parownika. Do mycia jednostek wewnętrznych klimatyzacji idealnie sprawdza się środek Airok Storm Stream INT, który ze względu na formę zastosowania skutecznie zrywa wszelkie zalegające pokłady brudu z elementów wewnętrznej konstrukcji sprzętu. To doskonały zamiennik dla myjki parowej lub niskociśnieniowej, która na pewno jest na wyposażeniu.

Jak widać podczas profesjonalnego czyszczenia klimatyzatorów, konieczne jest wykonanie wielu czynności. Żadnej z nich nie można pominąć, gdyż odbije się to na sprawności urządzenia lub może doprowadzić do pogorszenia się stanu technicznego klimatyzatora. Podczas przeprowadzania czyszczenia, powinni Państwo także sprawdzić:

● stan skraplacza pod względem poziomu zabrudzenia i uszkodzeń,

● temperaturę parownika oraz przepływu medium chłodzonego,

● szczelność instalacji i klimatyzatora pod względem przepływu czynnika chłodniczego oraz jego ciśnienia,

● poziom zużycia sprężarki oraz ilość oleju w jej układzie,

● szczelność układu odprowadzania skroplin.

Wszystkie powyższe czynności pozwalają skutecznie sprawdzić stan techniczny klimatyzatora. Wiele osób w dzisiejszych czasach decyduje się na usługi profesjonalnych firm czyszczących klimatyzatory ze względu na możliwość kompleksowego wykonania prac oraz gwarancję poprawności ich przeprowadzenia. Kiedy chcą Państwo przyciągnąć uwagę nowych klientów, dobrym pomysłem jest zakup ekologicznych i wydajnych preparatów czyszczących do klimatyzatorów.

Czy czyszczenie klimatyzatora można wykonać samodzielnie?

Samodzielne czyszczenie klimatyzatora jest możliwe. Aby wykonywać tego typu czynności, trzeba posiadać podstawową wiedzę na ten temat. Powinni Państwo uświadamiać swoich klientów, iż tego typu czynności realizowane samodzielnie, wiążą się z ryzykiem uszkodzenia sprzętu. Najważniejszą czynnością jest wyjęcie oraz wymiana filtra wstępnego znajdującego się pod obudową klimatyzatora. Obecnie stosowane filtry występują w wersji do wielokrotnego użytku, dlatego wystarczy je umyć, a następnie całkowicie osuszyć przed włożeniem na swoje miejsce. Podczas czyszczenia tego elementu warto wykorzystać profesjonalną i bezpieczną chemię dedykowaną do jednostek wewnętrznych klimatyzacji. Dzięki temu można starannie doczyścić nawet najcięższe zabrudzenia. Udając się do klientów, powinni Państwo wspomnieć o tym, że samodzielne czyszczenie klimatyzatorów nigdy nie da takich efektów, jak w przypadku korzystania z Państwa usług serwisowych.

W przypadku profesjonalnego czyszczenia klimatyzatorów trzeba zająć się także oczyszczeniem obudowy z zanieczyszczeń. Nie można pominąć tego kroku, wykonując czyszczenie urządzenia. Ciekawostka! Samodzielne, regularne czyszczenie sprzętu klimatyzacji nigdy nie będzie tak skuteczne, jak czynności, które wykonują Państwo jako profesjonalne serwisy klimatyzatorów i układów klimatyzacji. Istotne jest jednak to, że z preparatami marki Airok mogą Państwo o wiele skuteczniej realizować wszystkie prace związane z czyszczeniem klimatyzatorów.

Serwis i czyszczenie klimatyzatorów należy wykonywać minimum raz do roku, a najlepiej dwa razy - w sezonie wiosennym i jesiennym. Firmy zajmujące się serwisowaniem klimatyzatorów na co dzień, powinny decydować się na korzystanie z dobrej jakości preparatów czyszczących i konserwujących marki Airok, aby pracować wydajniej. Dzięki temu klimatyzator będzie sprawnie pracować przez cały czas oraz będzie się charakteryzować wysoką jakością działania.

Jakich środków użyć do czyszczenia klimatyzatorów?

Jeśli chodzi o środki do czyszczenia wewnętrznych elementów klimatyzatorów, warto wykorzystać preparat Coil Sorb RTU, który występuje w wersji zarówno do rozcieńczania, jak i w spryskiwaczu. Dzięki temu mogą Państwo go wykorzystać do wielu zastosowań. Warto wiedzieć, że substancje zawarte w składzie nie wpływają negatywnie na stan i wygląd podzespołów klimatyzatora, zapewniając jednocześnie doskonały poziom oczyszczenia filtra, parownika oraz obudowy.

Będąc specjalistami, to właśnie Państwo powinni decydować się na wykorzystanie ekologicznych i profesjonalnych preparatów do czyszczenia klimatyzatorów marki Airok. Dzięki nim można nie tylko skutecznie pozbyć się zabrudzeń, a także delikatnie odświeżyć zapach wewnątrz układu. Preparat Bang Blow będący pianką w aerozolu sprawdza się w tym celu wręcz idealnie. Pozwala odświeżyć parowniki, filtry i tacki ociekowe nadając im delikatnego zapachu mięty.

Wielu konsumentów o wiele chętniej decyduje się na zlecenie prac serwisowych firmom, które wykorzystują profesjonalne preparaty czyszczące do klimatyzatorów. Dobrym wyborem są w pełni bezpieczne produkty takie jak Impact Silver Airok, który w swoim składzie zawiera nanocząsteczki srebra czyszczące elementy wewnętrzne klimatyzatorów, a dodatkowo wyróżnia się delikatnym zapachem lawendy.

Wszystkie powyżej przedstawione etapy czyszczenia jednostek wewnętrznych klimatyzacji przeprowadzone profesjonalnie przy użyciu dobrej jakości chemii pozwolą na zachowanie dobrego stanu technicznego (sprawności urządzenia), przyjemnego zapachu oraz czystości samego urządzenia

  • Rejestracja

Zarejestruj nowe konto
Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło