Preparaty do płukania układów klimatyzacyjnych

Warto zainwestować w bezpieczne i ekologiczne metody, jakie oferują preparaty marki Airok dla systemów klimatyzacyjnych, które można zamówić już teraz. Płukanie układów klimatyzacyjnych jest niezbędne i pozwala na szybkie pozbycie się zanieczyszczeń i środków chemicznych, używanych podczas serwisowania oraz czyszczenia systemów klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i chłodniczych. Skład produktów marki Airok jest całkowicie bezpieczny i składa się wyłącznie ze składników biodegradowalnych. Preparaty te nie zawierają chlorków oraz są całkowicie bezwonne. Dzięki temu korzystanie z płynów do płukania układów klimatyzacyjnych marki Airok jest nie tylko znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze, ale także bezpieczniejsze do użytkowania. Środki chemiczne marki Airok nie tylko skutecznie czyszczą, zabezpieczają podzespoły oraz powierzchnie metalowe w systemach klimatyzacyjnych, ale także znacznie zwiększają wydajność całego systemu.

Aktywne filtry

Airok.pl — płyn do płukania klimatyzacji

Preparaty do płukania klimatyzacji marki Airok to bezpieczne i ekologiczne środki. Płukanie układów klimatyzacyjnych jest niezbędne i pozwala na szybkie pozbycie się zanieczyszczeń i środków chemicznych używanych podczas serwisowania oraz czyszczenia takich układów jak: 

  • systemy klimatyzacyjne 
  • systemy wentylacyjne 
  • systemy chłodnicze 

Produkty  marki Airok są całkowicie bezpieczne i składają się wyłącznie ze składników biodegradowalnych. Zestaw do płukania układu klimatyzacji nie zawiera chlorków oraz jest całkowicie bezwonny. Dzięki temu korzystanie z płynów do płukania układów klimatyzacyjnych marki Airok jest nie tylko znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze, ale także bezpieczniejsze do użytkowania. Środki chemiczne marki Airok nie tylko skutecznie czyszczą, zabezpieczają podzespoły oraz powierzchnie metalowe w systemach klimatyzacyjnych, ale także znacznie zwiększają wydajność całego systemu klimatyzacji. Warto przejrzeć naszą ofertę i szczegółowo się zapoznać ze specyfiką preparatów do płukania układu chłodzenia

Środek do płukania klimatyzacji — poprawiona wydajność klimatyzatora

Czyszczenie klimatyzatora, a następnie płukanie środkiem do płukania klimatyzacji pozwala, na bardziej wydajną pracę eliminując czynniki, które zwykle powodują gromadzenie się kurzu i zanieczyszczeń na urządzeniu. Kiedy filtry powietrza ulegają zatkaniu i zabrudzeniu, to normalny przepływ powietrza jest utrudniony, co powoduje, że urządzenie pracuje ciężej, niż powinno. Ponadto, gdy kurz pokrywa elementy parownika, jego zdolność do pochłaniania ciepła jest osłabiona, co dodatkowo zmniejsza wydajność i zdolność chłodzenia urządzenia.

Płyn do płukania układu chłodzenia – ekonomiczna praca urządzenia

W typowych gospodarstwach domowych systemy chłodzenia mogą stanowić znaczną część miesięcznego zużycia energii elektrycznej. Brudny i nieczyszczony klimatyzator zużywa więcej energii, głównie dlatego, że urządzenie jest zmuszone do cięższej pracy, co podnosi koszty eksploatacji. Ogólnie rzecz biorąc, takie klimatyzatory zużywają od pięciu do dziesięciu procent więcej energii elektrycznej. Czyszcząc i używając preparatów do płukania klimatyzacji, zmniejszamy zapotrzebowanie na energię elektryczną, co powoduje spore oszczędności w rachunkach za prąd.

Zestaw do płukania układu klimatyzacji – oszczędność na kosztach naprawy

Używanie klimatyzatorów, które są mocno zabrudzone, doprowadzi w końcu do większych problemów i całkowitej awarii. Ponieważ klimatyzator gromadzi więcej kurzu i brudu, to jego czyszczenie będzie trudniejsze. Ponadto urządzenie jest podatne na przegrzanie, ponieważ wężownice parownika nie są w stanie skutecznie rozpraszać ciepła. Co więcej, taka jednostka jest podatna na gromadzenie się lodu. Tych problemów można uniknąć, regularnie czyszcząc urządzenie. Należy również używać skutecznych preparatów do płukania klimatyzacji. W ten sposób unikniemy droższych napraw lub, co gorsza, konieczności wymiany całego klimatyzatora. 

Środki do płukania układów klimatyzacji – uchronią przed ryzykiem chorób

Brudne klimatyzatory są również powodem wielu chorób u osób przebywających w ich pobliżu. Profesjonalne czyszczenie i używanie środków do płukanie klimatyzacji ochroni przed tym problemem.

Alergie

Jeśli system klimatyzacji jest brudny, mogą pojawić się alergie. Najszybszym sposobem na poprawę jakości powietrza jest czyszczenie klimatyzatora. Oznacza to, że regularne płukanie systemów klimatyzacji pozwala zmniejszyć rozmiar tego problemu. Czyszczenie i płukanie usuną wiele alergenów przechodzących przez system klimatyzacji i powstrzyma ich rozprzestrzenianie się w pomieszczeniu.

Zmęczenie

Jakość powietrza, którym oddychamy, wpływa na samopoczucie. Niska jakość powietrza sprawia, że organizm bardziej meczy się przy oddychaniu. Zmniejsza to efektywność i powoduje senność. System klimatyzacji, który jest mocno zabrudzony i niepoddawany regularnej konserwacji, pogarsza jakość powietrza w pomieszczeniach.

Sucha skóra

Powietrze wpływa na skórę na dwa sposoby. Pierwszy z nich wynika z niskiej wilgotności lub braku wystarczającej ilości wilgoci w powietrzu. Suche powietrze może szybko zredukować wilgoć w skórze i powodować problemy. Drugim sposobem jest zbyt duża ilość substancji drażniących w powietrzu, które lądują na skórze. Skóra może odfiltrować wiele z tych czynników drażniących poprzez pot, ale powoduje to wysuszanie skóry. Ilość negatywnych czynników w powietrzu zmniejszymy, jeśli klimatyzator będzie utrzymywany w czystości i wykorzystywane będą środki do płukania klimatyzacji.

Preparaty do płukania klimatyzacja – dlaczego używać sprawdzonych środków?

Płukanie układów chłodzenia z użyciem wysokiej jakości środków jest ważne z kilku powodów. Dzięki tej procedurze:

  • usuniemy wszelkie niedrożności zakłócającej przepływ czynnika
  • pozbędziemy się nagromadzonego osadu i zanieczyszczeń (opiłki metalu), zanim uszkodzą wymienione elementy
  • usuniemy stary i zużyty olej
  • oczyszcimy i zregenerujemy skraplacz i parownik, by przywrócić przewodność cieplną

Podczas procesu płukania klimatyzacji należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Pierwszą i jedną z najważniejszych i istotnych jest, by nie płukać przez elementy rozprężne (zawór rozprężny lub dysza dławiąca), sprężarkę i osuszacz. Każdorazowo koniecznym staje się demontaż tych podzespołów. Kolejnym ważnym punktem jest kierunek płukania. Powinien być przeciwny do kierunku przepływu czynnika. W wyjątkowych przypadkach można stosować płukanie naprzemienne w obu kierunkach. Podczas płukania koniecznie skraplacz i parownik należy płukać oddzielnie. Po zakończonym procesie płyn do płukania nie powinien zostać w układzie.

Środki do płukania klimatyzacji — błyskawiczne działanie

Nasze bezpieczne i niepalne preparat marki Airok spełniają wszystkie niezbędne normy jakościowe, wymagane nie tylko w naszym kraju, ale także na terenie całej Unii Europejskiej. Płyn do płukania układu chłodzenia jest dostępny w postaci gotowego produktu i błyskawicznie pozbywa się zanieczyszczeń, olejów i innych brudów pozostałych po pracy układów wewnętrznych. Proponowane przez nas płyny do płukania układów są kompatybilne z różnymi typami instalacji. Przed użyciem należy przeczytać informacje zawarte na etykiecie, gdzie znajdą Państwo także sposób użycia produktu. Przed zakupem, warto sprawdzić specyfikacje produktów. Co ważne i istotne, skład płynu do płukania układu chłodzenia jest całkowicie bezpieczny dla powierzchni metalowych i można go bezpiecznie stosować bez obaw o zniszczenie lub uszkodzenie części stalowych. Preparat do płukania klimatyzacji marki Airok jest produktem do profesjonalnego użytku i świetnym wyborem dla każdego.

Najwyższej jakości płyny do klimatyzacji w atrakcyjnej cenie

W naszym sklepie znajdą Państwo wysokiej jakości preparaty, my gwarantujemy, że płyny do systemów klimatyzacyjnych, wentylacyjnych oraz chłodniczych marki Airok będą świetnym wyborem w naprawdę dobrej cenie. Wysoką jakość opracowanej receptury potwierdzają nasi dotychczasowi klienci, którzy chwalą skuteczność działania naszych płynów przy oczyszczaniu układów klimatyzacyjnych. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty! Zakupy u nas to szybka realizacja zamówienia. Przesyłka dojdzie w ciągu kilku dni pod wskazany na zamówieniu adres. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Życzymy udanych zakupów!

  • Rejestracja

Zarejestruj nowe konto
Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło