Dlaczego do dezynfekcji układów klimatyzujących warto wybierać profesjonalnie preparaty

Dlaczego do dezynfekcji układów klimatyzujących warto wybierać profesjonalnie preparaty

Klimatyzacja zawsze powinna być regularnie serwisowana, czyszczona oraz dezynfekowana. Czyszczenie i dezynfekcja klimatyzacji to nie tylko kwestia estetyczna. Zanieczyszczone urządzenia częściej ulegają awarii i gorzej pracują. Bakterie i grzyby rozwijają się w parowniku, co jest przyczyną wielu dolegliwości i chorób, na czele z groźną dla życia „chorobą legionistów”. Powodem, dla którego warto wybrać do dezynfekcji układów klimatyzacji profesjonalne preparaty marki Airok jest to, że są one bezpieczne dla otoczenia i człowieka

Kolejnym plusem wykorzystania sprawdzonych i polecanych środków do dezynfekcji klimatyzatorów jest możliwość skutecznego pozbycia się bakterii, drobnoustrojów oraz grzybni z układu klimatyzacji. Co jednak warto wiedzieć o dezynfekcji tego typu układów? Jak prawidłowo wykonać tę czynność prowadząc własny serwis klimatyzatorów? Podpowiadamy!

Dezynfekcja układu klimatyzacji - na czym polega?

Kiedy układ klimatyzacji nie działa prawidłowo lub wydobywa się z niego nieprzyjemny zapach, może oznaczać to, że wymaga on kompleksowego czyszczenia oraz dezynfekcji. Kiedy prowadzą Państw własny serwis klimatyzacji, warto zaopatrzyć się w dobrej klasy środki, które pomogą szybko zrealizować konieczne prace serwisowe u klientów. Na czym jednak polega cały ten proces? Dezynfekcja układu klimatyzacji to nic innego jak oczyszczanie elementów wewnętrznych klimatyzatorów takich, jak:

● filtr,

● parownik,

● obudowa.

Warto pamiętać o tym, że proces dezynfekcji i czyszczenia powinni Państwo wykonywać u swoich klientów co najmniej 2 razy w roku przed sezonem wiosennym i zimowym. Dlaczego? Głównie z tego powodu, iż najczęściej wtedy we wnętrzu układu klimatyzacji zbierają się zanieczyszczenia, które mają negatywny wpływ na wydajność całego systemu. Co ciekawe, zalegający kurz, brud, bakterie i drobnoustroje mogą mieć bezpośredni wpływ na zdrowie osób przebywających w klimatyzowanych pomieszczeniach. Podczas kompleksowego wykonywania całego procesu dezynfekcji ważne jest, aby wyposażyć swój serwis w ekologiczne środki takie, jak np. preparaty marki Airok.

Długotrwały brak dezynfekcji klimatyzatorów - czym skutkuje?

Dezynfekcja układów klimatyzacji to bardzo ważna kwestia, o której Państwa klienci nie powinni nigdy zapominać. Mimo to najczęściej zaleca się wykonanie tego typu czynności przed sezonem wiosennym i zimowym, to jednak warto namawiać na nią swoich klientów nieco częściej - najlepiej co 2-3 miesiące. Dzięki temu mogą Państwo dać gwarancję, że w układzie nie będą zalegać żadne niebezpieczne bakterie wywołujące choroby układu oddechowego. Długotrwały brak wykonywania dezynfekcji i czyszczenia klimatyzatorów niesie ze sobą wiele negatywnych skutków takich, jak:

● nieprzyjemny zapach z układu,

● więcej usterek elementów wewnętrznych klimatyzatora,

● niższa sprawność urządzenia,

● możliwość wywołania chorób układu oddechowego poprzez bakterie znajdujące się w powietrzu.

Powyższe aspekty, to tylko niektóre z negatywnych skutków braku dezynfekcji urządzeń klimatyzacji. Uwaga! Odgrzybianie to jedynie pewien zakres dezynfekcji i nie można go stosować zamiennie z dezynfekcją! Tylko kompleksowe wykonywanie dezynfekcji przy pomocy profesjonalnych preparatów przyniesie rezultaty, które zadowolą wszystkich klientów Państwa serwisu.

Co można zyskać, wykonując regularną dezynfekcję układu klimatyzacji?

Regularna i kompleksowa dezynfekcja wraz z czyszczeniem układów klimatyzacyjnych sprawia, że klimatyzatory działają sprawnie, a powietrze wydobywające się z ich wnętrza nie ma negatywnego wpływu na zdrowie człowieka. Warto uświadomić swoich klientów, jakie są pozytywne skutki częstej dezynfekcji z użyciem profesjonalnych środków chemicznych. Zaliczamy do nich:

● wyeliminowanie brzydkiego zapachu klimatyzacji,

● zwiększenie sprawności układu,

● zminimalizowanie ryzyka występowania usterek elementów wewnętrznych klimatyzatora,

● całkowita likwidacja grzybni, wirusów oraz bakterii.

Wiele osób zastanawia się, po co czyścić i dezynfekować układy klimatyzacji. Powyższe powody świadczą o tym, że ma to kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o sprawne działanie klimatyzatorów. Wszelkiego rodzaju kurz, owady oraz skraplająca się woda na wszystkich podzespołach klimatyzacji jest wręcz doskonałym środowiskiem pozwalającym na rozwój bakterii, drobnoustrojów i wszelkich innych wirusów. Co ciekawe, we wnętrzu układu klimatyzacji mogą też rozwijać się patogeny powodujące groźne choroby układu oddechowego. Z tego względu warto zachęcać swoich klientów do wykonywania dezynfekcji urządzeń klimatyzacji. Sam proces dezynfekcji, który Państwo przeprowadzicie, mocno łączy się z wykonywaniem odgrzybiania, które powinno poprzedzać wykorzystanie preparatów dedykowanych wyłącznie do dezynfekcji klimatyzatorów np. marki Airok.

Jak wygląda dezynfekcja układu klimatyzacji krok po kroku?

Warto nieco bliżej przyjrzeć się temu, w jaki sposób wykonywana jest dezynfekcja układu klimatyzacji. To proces, który nie jest mocno skomplikowany, jednak tylko profesjonaliści tacy jak Państwo używający nowoczesnych preparatów marki Airok, mogą dać gwarancję skuteczności przeprowadzonych prac. Państwa klienci wyczuwają zapach stęchlizny z wnętrza klimatyzatora? Bezzwłocznie powinni Państwo udać się do klienta, zabierając ze sobą profesjonalne środki do dezynfekcji klimatyzatorów.

Brzydki zapach może znacząco wpływać na zdrowie wszystkich osób przebywających w klimatyzowanych pomieszczeniach oraz na ich komfort[BES4] życia. Jedynym rozwiązaniem dla Państwa klientów jest wykonanie kompleksowej dezynfekcji, odgrzybiania oraz oczyszczania układu klimatyzacji z wykorzystaniem profesjonalnych preparatów dezynfekująco-czyszczących. Sam proces dezynfekcji, który Państwo przeprowadzicie w ramach usług serwisowych, można opisać w kilku krokach.

  • Odgrzybianie klimatyzacji - polega na wprowadzeniu do układu specjalistycznego preparatu pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu wszelkie bakterie i grzybnia są wypychane na zewnątrz. W ten sposób mogą Państwo skutecznie pozbyć się zalegającej grzybni, która jest głównym powodem brzydkiego zapachu z wnętrza klimatyzatora.
  • Dezynfekcja przy użyciu specjalistycznej pianki - sam proces dezynfekcji i czyszczenia układu klimatyzacji mogą Państwo przeprowadzić przy pomocy profesjonalnych preparatów w postaci pianki. Produkty tego typu są niezbędnym narzędziem fachowców podczas wykonywania dezynfekcji klimatyzatorów. Stosowanie tego preparatu jest proste, gdyż wystarczy, że wprowadzicie Państwo substancję do wnętrza układu klimatyzacji.

Występowanie nieprzyjemnego zapachu lub niska sprawność urządzenia może świadczyć o wysokim stopniu zabrudzenia układu klimatyzacji. Stacjonarne jednostki klimatyzujące wymagają regularnego wykonywania czynności polegających na ich czyszczeniu, dezynfekcji i odgrzybianiu. Pierwszą metodą, którą warto zaproponować swoim klientom, jest wprowadzenie specjalistycznej pianki do wnętrza układu. Najczęściej spryskuje się nią parownik poprzez wykorzystanie dołączonego do zestawu wężyka. Każdy sposób ma swoje wady i zalety, dlatego przed podjęciem przez klienta decyzji, powinni[BES5] Państwo przedstawić wszelkie możliwe rozwiązania.

Co ciekawe, proces dezynfekcji powinni Państwo przeprowadzać stopniowo, tak aby wyczyścić cały układ klimatyzacji od samej góry do dołu. Dzięki temu środki chemiczne wykorzystane podczas realizacji prac dezynfekujących będą w stanie całkowicie zniszczyć pleśń i niebezpieczne bakterie zalegające w układzie klimatyzacji.

Wszelkie prace tego typu wymagają ściągnięcia obudowy klimatyzatora oraz kilku elementów wewnętrznych, dlatego tylko Państwa profesjonalne firmy są w stanie wykonać to prawidłowo. Wykonywanie tego typu czynności na własną rękę przez klientów, może przynieść całkowicie odwrotne efekty do zamierzonych, dlatego warto wspomnieć o tym podczas kontaktów z potencjalnymi klientami Państwa firmy.

Podczas konserwacji, czyszczenia, odgrzybiania i dezynfekcji mogą Państwo używać odzież ochronną oraz profesjonalne preparaty chemiczne, które niszczą wszelkie bakterie i drobnoustroje. To, jak często wykonywany jest proces dezynfekcji, ma wpływ na sprawność urządzenia. Ciekawostka! Nowoczesne urządzenia klimatyzacji mają wbudowane czujniki poziomu zabrudzenia filtra, które wskazują na fakt wykonania czynności polegających na oczyszczaniu i dezynfekcji układu.

Jakie preparaty najlepiej sprawdzają się do czyszczenia układu klimatyzacji?

Do dezynfekcji układów klimatyzacji powinni Państwo stosować wyłącznie profesjonalne środki chemiczne, które nie uczulają oraz są w pełni bezpieczne dla człowieka. Preparaty wykorzystywane w Państwa firmie np. marki Airok pozwalają na skuteczne pozbycie się zanieczyszczeń i bakterii, a także wprowadzenie do układu przyjemnego zapachu np. mięty. Warto wybierać jednak te, które są nietoksyczne i nie mają negatywnego wpływu na zdrowie człowieka.

Produktem, który jest szczególnie polecany do wykonywania procesu czyszczenia i dezynfekcji klimatyzatorów jest preparat marki Airok Coil Mint, który nie tylko sprawia, że z wnętrza układu po użyciu wydobywa się przyjemny, miętowy zapach, ale także powierzchnia układu w całości będzie pozbawiona drobnoustrojów, bakterii i kurzu. Co ciekawe, produkt ten pozwala przywrócić oryginalną sprawność urządzenia oraz wydłuża czas jego bezproblemowej eksploatacji.

Dobrym wyborem jest także Airok Coil Sorb RTU, który pomimo tego, że jest środkiem bezzapachowym to jednak doskonale radzi sobie z oczyszczaniem, dezynfekcją i odgrzybianiem wnętrza układu. Dzięki temu, że jest to wyrób nietoksyczny, nie ryzykują Państwo, że wpłynie negatywnie na zdrowie człowieka. Dokładne czyszczenie parownika, filtra i elementów rozdziału powietrza pozwala na pozbycie się nawet 99% zanieczyszczeń i bakterii z układu.

Do regularnego użycia polecamy Państwu także Airok Bang Blow, który wręcz idealnie czyści parowniki oraz je odświeża. Podczas procesu dezynfekcji jest to wręcz niezbędny produkt w postaci pianki, dzięki któremu wykonywanie tego typu prac będzie dla Państwa o wiele łatwiejsze. Produkt szybko penetruje cały układ klimatyzacji, pomagając Państwa serwisantom odświeżyć wnętrze klimatyzatora, a także pozbyć się wszelkich zabrudzeń, bakterii i drobnoustrojów. Ciekawostką jest fakt, że produkt wystarczy zaaplikować i odczekać 10 minut. To preparat o zastosowaniu profesjonalnym, dlatego jest szczególnie polecany dla firm zajmujących się na co dzień czyszczeniem, odgrzybianiem i dezynfekcją układów klimatyzacji w pomieszczeniach biurowych.

  • Rejestracja

Zarejestruj nowe konto
Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło